• 09180807525
  • saeedfarokhzad1991@gmail.com
  • استان مرکزی-اراک-دکوراسیون داخلی دکورا
  • 09301770037

دکوراسیون داخلی دکورا

،، طراح و مجری کلیه امور دکوراسیون داخلی ،،

قیمت کابینت آشپزخانه + لیست قیمت کابینت

  • ۵۲

قیمت کابینت متری چند؟

کابینت متری چند؟ یکی از سوالات بسیار رایجی می باشد که اغلب افراد قبل از انتخاب و خرید نمونه های مورد نظر به دنبال پاسخ مناسبی برای آن می باشند. با توجه به تنوع بسیار بالا در کابینت ها از نظر جنس و طرح و مدل لذا نمی توان نرخ ثابت و مشخصی را برای آنها ارائه داد. دکوراسیون داخلی دکورا ؛ تولیدکننده کابینت آشپزخانه در ادامه با جزئیات بیشتری به این موضوع پرداخته و هر آنچه که باید درباره لیست قیمت اتحادیه کابینت برای کابینت های ممبران، چوبی، های گلاس و غیره بدانید را شرح خواهد داد.

 

لیست قیمت دکوراسیون داخلی دکورا

 

قیمت کابینت متری چند؟

در پاسخ به این سوال که کابینت متری چند در مرحله اول باید به این مساله اشاره کرد که منظور از کابینت دقیقاٌ چه مدلی از آنها می باشد؟ چون مدل و نوع کابینت ها به شدت بر نحوه نرخ گذاری تاثیرگذار است. به عنوان مثال قیمت روز کابینت در مدل های زیر به این صورت محاسبه می گردند:

 

مقایسه قیمت کابینت کلاسیک و مدرن:

با توجه به سوال مکرر شما عزیزان در این مورد که چرا قیمت کابینت کلاسیک و کابینت مدرن تا این حد با هم تفاوت دارد ؟ باید خدمتتون بگیم که خود کابینت کلاسیک و مدرن نیز با هم تفاوت های قابل لمسی دارند. بنابراین این تفاوت قیمت، کاملا واضح و به جا می‌باشد. اگر بخواهیم به طور کلی دلیل فرق قیمت کابینت کلاسیک و مدرن را بگوییم. به این نکات خلاصه وار اشاره میکنیم که:

کابینت کلاسیک (مثلا کابینت روکش چوب) ، از روکش چوب طبیعی ساخته میشه که خب همین موضوع تبعات قیمت بالاتر را برای این سبک به همراه داره.

کابینت کلاسیک بر خلاف کابینت مدرن توسط دستگاه های اتوماتیک رنگ میشه.

و در آخر دلیل اصلی تفاوت قیمت کابینت کلاسیک و مدرن، به موضوع ابزارهای حکاکی شده و تاج و زیرچراغی که در کابینت کلاسیک تعبیه میشود، میتوان اشاره نمود.

در ذیل بیشتر در مورد این دو سبک و تفاوت قیمت کابینت کلاسیک و مدرن توضیح داده ایم.

 

 قیمت کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک یکی از لوکس ترین انواع کابینت می باشد که برای منازلی با سبک دکوراسیون کلاسیک و حتی مدرن کاربرد زیادی دارد. این گروه از کابینت ها قیمت نسبتا بالایی داشته و با توجه به اینکه در آن از طرح های کنده کاری و برجسته استفاده شده است یا خیر، نرخ گذاری تغییر خواهد کرد. به عنوان نمونه در کابینت ممبران، جنس لایه پی وی سی استفاده شده بر روی این کابینت ها و همچنین تکنولوژی وکیوم کردن آن نیز می تواند اثر زیادی بر قیمت کابینت ممبران تاثیر داشته باشد.

و نمونه دیگری که در این سبک میتوان به آن اشاره نمود، کابینت چوبی است. از گذشته تا امروز کابینت چوبی به شدت مورد توجه بوده و در سبک های مختلف دکوراسیون کاربرد دارد. در محاسبه قیمت کابینت چوبی علاوه بر مدل و طرحی که برای بخش های مختلف آن در نظر گرفته شده است، لازم است به نوع چوب و میزان ضخامت ورق ها و مرغوبیت آنها توجه شود. این کاملا طبیعی است که هر چه جنس چوب به کار رفته بهتر باشد، به همان نسبت نیز قیمت با رشد مواجه خواهد شد.

 

قیمت کابینت مدرن

از دیگر گزینه ها و نمونه های بسیار پرطرفدار در دنیای امروز از این سبک کابینت می توان به کابینت های گلاس اشاره نمود. قیمت کابینت های گلاس با توجه به جنس ورق هایی که در آن استفاده شده است متغییر خواهد بود. برخی از ورق های به کر رفته در این کابینت ها ممکن است ایرانی بوده و در برخی از موارد نیز ورق های خارجی که اغلب محصولی از ترکیه می باشند، در آنها استفاده میشود.

همچنین برای قیمت کابینت ام دی اف با توجه به اینکه کابینت ام دی اف کاربرد بسیار زیادی داشته و از نظر قیمت نیز در سطح مناسبی قرار دارند، به همین دلیل تنوع در طرح و مدل های آنها نیز زیاد می باشد و می توانید برای سبک های مختلف دکوراسیون از آنها استفاده کنید.

در تعیین قیمت کابینت ام دی اف فاکتور بسیار مهم جنس داخلی یا خارجی بودن ورق های ام دی اف می باشد که می تواند تاثیر بالایی داشته باشد. با توجه به نوساناتی که در قیمت ارز وجود دارد، هزینه کابینت ام دی اف با ورق های خارجی با تغییر زیادی مواجه شده و برای استعلام نرخ روز می توانید با  دکوراسیون داخلی دکورا  تماس بگیرید.

 

تفاوت کابینت وکیوم و روکش چوب طبیعی از نظر قیمت

طرح طبیعی روکش چوبی کابینت‌ها، ظاهری بسیار خاص و زیبا به محیط آشپزخانه می‌دهد. کابینت‌های روکش چوب طبیعی طرح‌های متنوع‌تری نسبت به نوع ممبران یا وکیوم دارند. این روکش‌ها برش‌های چوب هستند و امکان ندارد برش‌های مختلف از چوب‌های مختلف به هم شباهت داشته باشند. به همین دلیل انتخاب‌های گسترده‌ای در کابینت‌های روکش طبیعی چوب وجود دارد. این روکش ها باعث می شوند هنگام ساخت جزئیات، عملکرد بهتری داشت و ظرافت و حس چوب بیشتر منتقل شود.

به طور کلی با توجه به تولید انواع روکش با کیفیت های خوب می توان گفت کابینت روکش چوب از کیفیت بالاتری نسبت به کابینت های وکیوم برخوردارند و احساس بهتری به انسان منتقل می کنند و در ساخت کابینت های کلاسیک و لاکچری کیفیت محصول نهایی بسیار مطلوب تر است. اما اگر به دنبال هزینه کمتر و ظاهری نسبی به کابینت های کلاسیک هستید می توانید از روکش وکیوم استفاده کنید.

 

تفاوت قیمت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

همانطور که می دانید کابینت کلاسیک شلوغ و پرکار است و جزئیات زیادی دارد. کابینت نئوکلاسیک هم دارای تنوع طرح بسیاری است، اما طرح و مدل آن چندان شلوغ و پر جزئیات نیست و مطابق میل ساده پسندان نیز می باشد. کابینت‌ آشپزخانه از هر متریالی که ساخته شده باشد، هر چه پر کارتر باشد و جزئیات بیشتری بر روی بدنه‌ی‌ خود داشته باشد، پروسه‌ی ساخت و تولید دشوارتر و طولانی‌تری خواهد داشت و این مساله، قیمت تمام شده‌ی کابینت را بالا می‌برد.

به همین دلیل است که کابینت‌های کلاسیک از کابینت‌های نئوکلاسیک گرانقیمت ‌تر باشند هر چند متریالی که در ساخت آن‌ها بکار رفته شده باشد، یکسان باشد. کابینت چوبی هر چه دارای ریزه ‌کاری‌های بیشتری باشد، زحمت و زمان بیشتری را برای ساخت و تولید می‌طلبد و به همین دلیل نفیس‌تر و از نظر قیمتی، گران‌بهاتر خواهد بود.

 

کابینت هایگلاس ارزانتر است یا ممبران؟

اخیرا کابینت های ممبران و های گلاس از پر طرفدارترین انتخاب ها برای آشپزخانه های ایرانی بوده اند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم به مقایسه قیمت این دو سبک کابینت گرفتیم. این کابینت ها هر کدام با توجه به مزایا و معایب خود، طرفداران خاصی دارند و ممکن است بسیاری از افراد در هنگام خرید کابینت برای آشپزخانه بین انتخاب این دو نوع کابینت مردد باشند. پس بهتر است قبل از انتخاب بودجه خود را هم در نظر بگیرید. انتخاب نهایی بین کابینت ممبران و هایگلاس سلیقه‌ای بوده و به نظر شما بستگی دارد.

ولی به طور کلی میتوان گفت که کابینت ممبران جایگزینی ارزانتر برای کابینت چوب، طرح چوب یا پلی اورتان است. برای طراحی های مدرن و هزینه متوسط کابینت هایگلاس که امروزه در انواع پلی گلاس یا لمی گلاس نیز عرضه شده، انتخاب بهتری است.

 

قیمت کابینت دیواری و زمینی

علاوه بر مدل کابینت ها، دیواری و زمینی بودن آنها نیز بر نحوه محاسبه قیمت روز کابینت نقش مهمی دارند. تعداد کابینت های به کار رفته در هر ردیف و همچنین استفاده از کابینت های ایستاده و جزیره به شدت بر نرخ نهایی آنها تاثیرگذار است. با مرور لیست قیمت روز کابینت متوجه خواهید شد که در بسیاری از مواقع دو کابینت با متراژ و جنس یکسان ممکن است با هم تفاوت نرخ داشته باشند، دلیل آن در نوع کابینت هایی می باش که در آنها استفاده شده است.

به عنوان مثال در کابینت هایی که از میز جزیره استفاده میشود، در اغلب مواقع گران تر کابینت های معمولی و بدون جزیره می باشد.

 

محاسبه قیمت کابینت کنجی

بهترین راه برای استفاده از فضای گوشه در طراحی آشپزخانه، استفاده از کابینت کنجی است. طراحی کابینت کنجی برای گوشه مزیت های زیادی دارد و یکی از این امتیازها مربوط به دسترسی سریع و آسان شما به ظروف است. در چنین چیدمانی برای دسترسی به ظروف دردسر کمتری داریم. قیمت کابینت کنجی بستگی به نوع آن دارد. برای کابینت کنج می توان یک درب منحنی تعبیه کرد یا کشوهایی را در آن قسمت قرار داد. راه دیگر استفاده از اکسسوری های چرخشی و یا لولا های کنجی است.

با توجه به نوع کابینت کنجی ک میپسندید همچنین متریال درب آن، قیمت کابینت کنجی متغیر می باشد و شما با هر بودجه ای که در نظر داشته باشید، می توانید یک کابینت کنجی زیبا داشته باشید.

 

لیست قیمت کابینت

با توجه به اینکه تفاوت زیادی در مدل های مختلف کابینت وجود داشته و بر همین اساس نیز نرخ آنها تغییر می کند، حداقل نرخ اعلام شده توسط اتحادیه کابینت برای هر نوع کابینت ارائه می گردد. برای مشاهده لیست قیمت کابینت ملامینه، ام دی اف، ممبران و غیره می توانید به این    لینک لیست قیمت   مراجعه نمایید.

 

لازم به ذکر است که با توجه به نوسانات موجود در بازار ارز و تغییرات زیادی که در قیمت متریال های خارجی به کار رفته در کابینت ها وجود دارد،  برای  استعلام  قیمت  و  دریافت  مشاوره  برای  خرید  کابینت  ارزان  می توانید  با  کارشناسان  ما در  دکورا  تماس بگیرید.

تماس با ما

برای ارتباط با ما می توانید همه روزه از ساعت 9 صبح تا 21 شب از طریق شماره تماس های زیر استفاده نمایید.

  • 09301770037
  • saeedfarokhzad1991@gmail.com
  • استان مرکزی-اراک-دکوراسیون داخلی دکورا
  • 09180807525